BG EN

Кенгуру албинос се роди в зооцентъра в Добрич

Региони

Кенгуру албинос се роди в зооцентъра в Добрич

4579
преди 1 часа
Кенгуру албинос се роди в зооцентъра в Добрич
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Истински бейби бум бележи пролетта в Центъра за защита на природата и животните в Добрич. Сред най-новите и любопитни обитатели е бебе албинос от семейството на кенгурата, които са рядкост дори в дивата природа.

препоръчано

По думите на директора Християн Христов, малкото е наследило белия ген от баща си. Албиносите при този вид са под 5% в естествена среда, но въпреки това животното не страда от здравословни проблеми, свързани с липсата на пигмент.

Освен кенгурата, посетителите вече могат да видят и първото бебе лама, родено в зоопарка - това се случва за първи път от създаването му. Ново поколение има и при тревопасните - муфлони, сърни и елени, писа "Лупа".

Особено внимание привлича младата кошута Траянка, отгледана от служителите, след като майка ѝ умира при раждането. След месеци грижи тя вече е пусната да се социализира с останалите животни.

След зимния сън се събудиха и мечките Берна и Костадин, които отново са сред любимците на посетителите. Гледачите разказват, че животните са активни, емоционални и демонстрират силна привързаност помежду си.

Грижите за обитателите са денонощни и включват разнообразно меню - плодове, зеленчуци, зърнени храни и риба за хищниците. Въпреки това, зоопаркът се изправя пред финансови затруднения заради повишените цени на храните и ограничен бюджет, като разчита основно на доброволци и дарения.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
Алгафари пред ПИК TV: Радев е големият победител. Първото му изпитание - всички ще искат повече средства (ВИДЕО) Алгафари пред ПИК TV: Радев е големият победител. Първото му изпитание - всички ще искат повече средства (ВИДЕО)
ново
Днес: 0
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК