BG EN

Кибератака срещу бензиностанциите в Иран

Близък изток

Кибератака срещу бензиностанциите в Иран

8802
на 31.10.2021
Кибератака срещу бензиностанциите в Иран
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

САЩ и Израел стоят зад кибератаката, която наруши системата на подаване на гориво на изгодни цени към иранските бензиностанции. Това заяви началникът на Организацията за гражданска отбрана бригаден генерал Голам Реза Джалали.

препоръчано

На 27 октомври иранските бензиностанции спряха работа в резултат на кибератака. Голяма част от тях бяха затворени, тъй като шофьорите предпочитат да зареждат автомобилите си с карти за гориво, които им дават възможност да купуват бензина на по-изгодни цени.

В сряда работата на всички бензиностанции беше нормализирана, а възникналият проблем не доведе до повишаване цената на горивата, предава БНР.

“Според последните данни от разследването на кибератаката, извършената по-рано срещу държавната железопътна компания е сходна с тази срещу системите от бензиностанции. Затова тази кибератака е дело на САЩ и Израел“, цитира думите на Джалали агенция "Тасним".

Подобни кибератаки срещу държавни институции и организации в Иран не се случват за първи път. През юли от строя бяха извадени компютърните системи на транспортното министерство. В резултат на атака срещу системите на управление на държавните железници имаше проблеми с придвижването на влаковете.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
НОВИ ДРАМИ В ППДБ! Ген. Атанасов изпадна в изолация - комуникационен гаф го оставил извън пресконференцията на Мирчев и Василев (ВИДЕО) НОВИ ДРАМИ В ППДБ! Ген. Атанасов изпадна в изолация - "комуникационен гаф" го оставил извън пресконференцията на Мирчев и Василев (ВИДЕО)
ново
Днес: 129
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК