ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Пернишката банда за мокри поръчки, станала известна като "Килърите-3" вероятно е приемала заявки за разстрели от чужбина. Това е една от версиите, по които работят разследващите у нас, съобщи БНР.
Според източници, близки до разследването, предстои отново да се изяснява престоят на Васил Арарски - Райко Кръвта в Испания и отношенията му с престъпни структури зад граница.
Не било изключено и разстрелът на Васил Горчев-Кьоравия от Благоевград да е поръчан от чужбина. Застреляният през януари 2005 г. бос бе смятан за покровител на канал за крадени автомобили от Испания. Още тогава МВР започва разследване дали с тези коли у нас не влиза и кокаин. Именно заради дрогата Райко Кръвта влиза в конфликт с друг известен в Испания български престъпен бос, известен с прозвището Рогача. Смята се още, че разстреляните в Испания Иван Докатанов-Лъва и Николай Гатев-Шматката са работели за Кръвта.
При операцията на Иберийския полуостров като заподозрени за разстрела са задържани 5-има българи и румънка, а при друга акция у българи са открити 50 пистолета и 7 автомата „Калашников". Че Райко е бил в Испания обаче няма дори свидетелски показания. Повечето хора, дори и смятани за негови врагове, с които той е работил през 90-те години, са трудно откриваеми.
Припомняме, че в петък Апелативният специализиран наказателна съд остави окончатело в ареста шестима от бандата. По време на съдебното заседание стана ясно още, че бащата на Райко - Бай Васо е поръчал, а другият лидер на групата - Милчо Петров-Чироза, е застрелял Тедор Неофилов-Ханс,
чиито останки бяха открити миналата седмица край Перник.


