ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Уникални творения, вдъхновени от колорита на Далечния Изток. Препратката към японското кимоно, се забелязва в модерните жакети и туники, изработени от фантастични десени, напомнящи красивото традиционно азиатско облекло.
Космополитната жена ще носи японско кимоно с бижута на африкански племена. Това стана ясно след дефилето на престижната модна къща Marni от Седмицата на модата в Милано, което особено впечатли ценителите. Ревюто отвори път на тази позабравена тенденция и даде знак, че следващите сезони пролет-лято кимоното или по-скоро дрехи в този дух ще бъдат сред предпочитаните от модните последователки. Някои от тоалетите - дело на дизайнерката Консуело Кастилиони, представляваха прости и минималистични силуети. На моменти напомняха за празното платно на художник, което постепенно се изпълва с авангардни силуети и цветя. Тези романтични и наситени с живот десени намират своя контрапункт в дюс платове в нюансите на зеленото, жълтото, розовото, червеното.
Не очаквайте обаче азиатската одежда да е по стандартите, на преден план тук стои една иновативна гейша. В колекцията по случай 20-годишнината на модната къща изпъкват не само пъстрите принтове, но и разнообразието от кройки, дължини, обем, които дават безгрижност, свобода и комфорт на жената, избрала такава визия. Сложните и асиметрични кройки подчертават формите на тялото чрез леки ефирни материи като коприна и шифон. Забелязва се игра с обемите при връхните дрехи, роклите и панталоните са със свободни силуети.
С азиатски привкус бяха представени и няколко по-особени модела от две части. Те представляваха сутиен, съчетан с нещо като панталон-пола. Черният колан, препасан на кръста, е досущ като на каратистите, но тук говорим за женственост, макар и облеклата да не са прилепнали. Някъде из между цветните платове не липсваха и райета, черно и бели комбинации, черното е удачно съчетано и с цвят сьомга, а зеленото върви в комплект със синьото. Апликираните цветя или модернистичните 3D рокли също правят впечатление. Ръчната изработка на дрехите е подчертана с всяко движение и наслагване на материите и е поставена в центъра на пролет-лято 2015 от Marni, допълвана от ретро дървени платформи и обемни градски чанти.


