BG EN

Киргизия в смут след смъртта на Каримов

СВЕТЪТ ДНЕС

Киргизия в смут след смъртта на Каримов

16109
на 03.09.2016
Киргизия в смут след смъртта на Каримов
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

По информация на "Интерфакс" в Киргизия се опасяват от възможно изостряне на ситуацията в съседен Узбекистан селд смъртта на Ислам Каримов.

препоръчано

В близките три месеца преди изборите на нов държавен глава на страната може да се очакват сериозни политически вълнения.

Представители на Киргизия съобщават, че за поста президент на Узбекистан ще издигне кандидатурата си известния опозиционер Мухамед Салих. Основната политическа борба ще се развихри  между поддържниците на курса на Каримов и съратниците на Салих.

От друга страна бившият министър на външните работи на Киргизия смята, че смъртта на Каримов няма да доведе до важни промени в отношенията на двете страни в близките една-две години.

Според него лидер на Узбекистан трябва да стане привърженик на Каримов, който да продължи да води консервативна политика.

Отношенията между Киргизия и Узбекистан се изостриха през март т.г. Узбекската страна постави военна техника на несъгласуван участък от границата, което породи рязка критика от страна на правителството на Киргизия.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
Виктор Димчев пред ПИК TV: Пълното мнозинство на Радев не е гаранция за пълен мандат (ВИДЕО) Виктор Димчев пред ПИК TV: Пълното мнозинство на Радев не е гаранция за пълен мандат (ВИДЕО)
ново
Днес: 81
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК