BG EN

Кирил Петков се отказа от имунитета си и по второто обвинение

Политика

Кирил Петков се отказа от имунитета си и по второто обвинение

15709
на 12.03.2025
Кирил Петков се отказа от имунитета си и по второто обвинение
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Съпредседателят на "Продължаваме промяната" Кирил Петков се е отказал от депутатския си имунитет и по второто си обвинение. Това е станало още на 7 март, съобщи председателката на Народното събрание Наталия Киселова в края на днешното заседание.
 
И.ф. главен прокурор Борислав Сарафов поиска имунитета на Петков заради показанията на бившия министър на електронното управление Александър Йоловски, който твърди, че Петков и Божидар Божанов са упражнявали натиск върху него.

През декември Петков се отказа от защитата си и по друго обвинение - ареста на Бойко Борисов от 2022 г. Без имунитет от групата на ПП-ДБ е и Лена Бориславова, разследвана за фалшифициране на подписи, с които Петков е напуснал сдружението "Да запазим Корал".

препоръчано
Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата събота на декември: Овенът да се готви за никулденски купон, но да пази здравето си. Лъвът да не харчи излишно САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата събота на декември: Овенът да се готви за никулденски купон, но да пази здравето си. Лъвът да не харчи излишно
ПИК TV x
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО) Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ново
Днес: 59
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК