ГОРЕЩО
Йордан Цонев със залп по ППДБ: Искаха да овладеят съдебната система по поръчение на ментора им Сорос. Служебният кабинет е абсолютно неадекватен (ВИДЕО)
ПЪРВО В ПИК TV! Борисов посети реставрирания мост на Кольо Фичето в Бяла (ВИДЕО)
Народната певица Янка Рупкина е в болница в тежко състояние
Шокиращата история на Мария Златарева - как министър Емил Дечев оставил 9-годишната им дъщеря сама и без телефон заключена в необезопасен апартамент (ВИДЕО)
ИЗБЕРИ РОЗОВОТО! Забележителна "семейна" двойка влиза в листите на ППДБ
Искали да го ликвидират, заради измама с недвижим имот
Мургавият подземен бос Кирил Кирилов-Киро Японеца отлита за чужбина, само няколко часа след като ГДБОП разкри, че срещу него е готвено убийство. Това разкриха пред ПИК близки на знаковия бизнесмен. Късно в събота служители на ГДБОП и СОБТ оковаха с белезници двама мъже с инициали Г.П. и В.К., които са имали намерение да ликвидират Киро Японеца. По първоначални данни килърите са искали да премахнат Кирилов, защото се опитал да ги измами с апетитен недвижим имот. Пъкленият им план, обаче бил осуетен, защото те имали неблагоразумието да споделят намеренията си с техен приятел, който ги издал на службите. След това антимафиотите започнали да следят и подслушват агресорите. Когато преценили, че доказателствата срещу тях са сериозни, решили да ги задържат. Оказа се, че полицейските досиета на арестуваните са дебели две педи. Единият е регистриран за въоръжен грабеж, а другият за кражби на коли. При обиските в домовете им полицаите открили пистолет "Берета" с изтрити номера, заглушител и около 50 патрона. Преди покушението срещу Японеца да бъде предотвратено, той сподели пред агенция ПИК: "500 убийства в България продължават да са неразкрити. Смятате ли, че това е държава, която е сигурна? Затова сега предпочитам да живея през повечето време в чужбина. Връщам се в България само когато се налага или когато трябва да свърша някаква работа. Там ходя спокойно, никой не ме познава. В чужбина обичам да се возя в трамвая, да вървя пеша, да ям по един геврек сутрин. Не ми трябва охрана. Чувствам се свободен. Знаете ли, според мен най-важното нещо в живота е свободата! Искам да съм един нормален човек, който да се разхожда спокойно, и без притеснение." След арестите на двамата му предполагаеми душмани, Кирилов е бил разпитан от полицията. Веднага след това той има намерение отново да потегли за чужбина, където се чувства в безопасност.препоръчано


