BG EN

Китаец преплава около 300 километра, за да избяга от властта в Пекин

Азия

Китаец преплава около 300 километра, за да избяга от властта в Пекин

13471
на 24.08.2023
Китаец преплава около 300 километра, за да избяга от властта в Пекин
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Китаец преплава около 300 километра, за да се спаси от комунистическото управление в родината си, предаде Би Би Си.

препоръчано

Говорител на южнокорейската брегова охрана днес заяви: В акваторията на град Инчхон (близо до Сеул) бе задържан гражданин на Китайската народна република, опитал се да влезе нелегално на територията на Република Корея.

"По време на проведените разпити мъжът каза, че е избягал от комунистическата власт и поиска политическо убежище в Южна Корея. Той е също разказа, че е преплавал около 300 километра с моторна лодка и е бил снабден само с бинокъл, компас, спасителна жилетка, каска и няколко туби с гориво", добавиха властите в Република Корея, цитирани от британската медийна корпорация.

"По първоначална информация беглецът е Куан Пьонг – дисидент, противник на властта в Пекин и бивш политически затворник", посочи още Би Би Си, като се позова на информация от Сеул.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
Виктор Димчев с прогноза пред ПИК TV: Проектът на Радев ще засмуче малките партии и ще отиде на бунището на политиката (ВИДЕО) Виктор Димчев с прогноза пред ПИК TV: Проектът на Радев ще засмуче малките партии и ще отиде на бунището на политиката (ВИДЕО)
ново
Днес: 3
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК