BG EN

Китай започва изследване на тъмната материя

СВЕТЪТ ДНЕС

Китай започва изследване на тъмната материя

7047
на 29.09.2015
Китай започва изследване на тъмната материя
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Първият китайски спътник за търсене и проучване на тъмна материя ще бъде пуснат през декември, съобщи агенция „Синхуа”. Започна обратното броене от 100 дни до пускането на първия китайски спътник, който ще изследва частиците от тъмната материя. Ръководителят на проекта Чан Цзин от китайката Академия на науките обясни, че разработването на спътника започва през 2011 г. от Академията, Китайския научно-технически университет, Института по съвременна физика и Националния център за космически науки.

препоръчано

В момента работата е преминала на етап тестване на спътника. Разходите за създаването му достигат 100 млн. долара. Спътникът ще бъде изстрелян от космодрума в северозападната провинция Гансу. Той тежи 1,4 тона и ще бъде пуснат на 500 км височина. Една от основните му задачи е да търси и проучва тъмната материя, наблюдавайки бързите електрони и космическите гама-лъчи. /ТАСС

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ПИК TV! Йотова насмете Божо Божанов: Не сме се събрали на маса. Хайде малко повече уважение (ОБНОВЕНА) ПИК TV! Йотова насмете Божо Божанов: Не сме се събрали на маса. Хайде малко повече уважение (ОБНОВЕНА)
ново
Днес: 124
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК