BG EN

Китай подаде нова жалба в Световната търговска организация за американските тарифи

Азия

Китай подаде нова жалба в Световната търговска организация за американските тарифи

7623
на 06.07.2018
Китай подаде нова жалба в Световната търговска организация за американските тарифи
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Министерството на търговията на Китай заяви, че е подадена нова жалба в Световната търговска организация във връзка с митата, наложени от САЩ, предава "Франс прес", като се позовава на официалната информационна агенция на Пекин - "Синхуа".

препоръчано

САЩ наложиха допълнителни тарифи в размер на 25% върху вноса на китайски машини, електроника и високотехнологично оборудване на стойност около 34 милиарда долара, което доведе до ответни мерки от страна на Пекин.

Китай вече определи случващото се като „най-голямата търговска война в икономическата история" между двете водещи световни икономики.

В отговор "Китай подаде допълнителна жалба до Световната търговска организация... относно тарифите, официално прилагани от САЩ", се казва в изявление от Министерството на търговията, цитирано от "Синхуа".

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата събота на декември: Овенът да се готви за никулденски купон, но да пази здравето си. Лъвът да не харчи излишно САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата събота на декември: Овенът да се готви за никулденски купон, но да пази здравето си. Лъвът да не харчи излишно
ПИК TV x
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО) Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ново
Днес: 68
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК