BG EN

Китайските мартеници изместиха българските

БЪЛГАРИЯ ДНЕС

Китайските мартеници изместиха българските

3147
на 01.03.2013
Китайските мартеници изместиха българските
Китайските мартеници изместиха българските. Нашенските Пижо и Пенда са почти два пъти по-скъпи. Затова хората предпочитат китайските. Защото по стара българска традиция на Първи март не може да не се закичиш с мартеница. Вярва се, че който забрави да си сложи Пижо и Пенда, ще боледува често през годината. 1 лв. е най-евтината българска мартеница. Има и по 90 ст., но те са дребни и представляват сплетени два конеца, които се връзват на ръката, установи репортерска проверка на ПИК. Китайските мартеници не отстъпват поне на външен вид на нашите, макар да са по-некачествени. Сергиите са пълни именно с бяло-червените символи, изработени в далекоизточната страна. Между 50 ст. и 1,50 лв. върви цената им. Най-скъпите са и най-големи. Те стават за украса на прозорци, лампиони или леки коли. Има и мартенички за ръка, тип гривна, които се продават по десет на брой в едно пакетче за символичните 50 ст. Макар че днес е Баба Марта, хората продължават да пазаруват мартеници. Българинът чака последния момент, казват търговците. Много от хората купуват и за роднините си в чужбина.
препоръчано
Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за Деня на студентите: Стрелецът да внимава с щедростта, неочаквани пари за Водолея САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за Деня на студентите: Стрелецът да внимава с щедростта, неочаквани пари за Водолея
ПИК TV x
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО) Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ново
Днес: 0
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК