BG EN

Климатичните аномалии вдигат цената на пшеницата

Животът днес

Климатичните аномалии вдигат цената на пшеницата

9985
на 01.08.2018
Климатичните аномалии вдигат цената на пшеницата
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Експерти очакват тежките климатични условия тази година да вдигнат цената на пшеницата до 350 лв. за тон. Това е равносметката в края на жътвената кампания. Според прогнозите, ще бъдат прибрани около 5,5 млн. тона зърно. 

препоръчано

Климатичните условия тази година опровергаха очакванията за високи добиви и за качествена пшеница, коментира Антонина Белопитова от Софийската стокова борса.

Най-вече от източната част на България не са доволни от качеството, от влагата. Продават я като фуражна, което е за тях един вид загуба, тъй като от хлебната пшеница е на по-висока цена с около 10-15 процента. Цената се движи около 300 - 320 лв за тон -цена предлага - без ддс. Търсенето - от 260-270 когато стартира тази кампания, вече е 290 до 300 лв. В сравнение с миналата година, увеличението на цената е с 10% и ще продължи да расте през следващите месеци

Очаквам повишение, но не в рамките, които наблюдавахме през 2007 - 2008-ма, когато цената на пшеницата стигна до 400 лв на тон. Когато се движи около 300 320 до 350, не смятам, че е някакъв феномен и някаква аномалия, заяви Антонина Белопитова, цитирана от БНР.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ГОРЕЩО В ПИК TV! Тома Николов: Валякът Петрохан премаза Терзиев и ППДБ. Накрая ще се блъснат във Великата китайска страна (НА ЖИВО) ГОРЕЩО В ПИК TV! Тома Николов: Валякът "Петрохан" премаза Терзиев и ППДБ. Накрая ще се блъснат във Великата китайска страна (НА ЖИВО)
ново
Днес: 50
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК