Клоп шамароса Моуриньо, Ливърпул ликува на "Стамфорд Бридж"

7939
на 31.10.2015
Клоп шамароса Моуриньо, Ливърпул ликува на Стамфорд Бридж

Шампионът на Англия Челси загуби у дома от Ливърпул с 1:3 в дербито от 11-ия кръг на Висша лига и утежни допълнително положението на мениджъра си Жозе Моуриньо, който е подложен на натиск заради серията от слаби резултати този сезон.

Това е първи успех за новия мениджър на мърсисайдци Юрген Клоп във Висшата лига след равенствата срещу Тотнъм (0:0) в Лондон и срещу Саутхемптън (1:1) на "Анфийлд". Ливърпул пък постига успех на "Стамфорд Бридж" за първи път с три реализирани гола.

Още с първата си по-сериозна атака домакините поведоха с гол на Рамирес в 4-ата минута след центриране на Сезар Аспиликуета, който преодоля преди това с лекота Джеймс Милнър.

Лека полека гостите станаха по-активни и Натаниел Клайн и Адам Лалана опитаха да затруднят Бегович, но без успех. В все пак в последните секунди на първата част Роберто Фирмино комбинира с Филипе Коутиньо, който със страхотен шут от далечна дистанция прати топката в мрежата за 1:1.

След почивката мърсисайдци продължиха да владеят повече топката, а в игра за тях се появи и белгийския голмайстор Кристиан Бентеке. В 60-ата минута Диего Коста и Мартин Шкъртел останаха на земята след грубо единоборство, а нападателят на Челси ритна бранителя а Ливърпул в гърдите, но съдията Марк Клатънбърг не забеляза случилото се. Малко след това Лукас Лейва, който вече имаше жълт картон, фаулира Рамирес, но не получи втори жълт картон.

В 72-ата минута Оскар опита да прехвърли Миньоле, но белгийският страж успя да избие топката. Две минути по-късно Коутиньо направи обрата пълен, след като получи топката от Бентеке и шутира, а топката рикошира в тялото на Тери и влезе във вратата за 1:2. Малко след това Бегович спаси удари на Морено и Айб, но нямаше какво да направи в 83-ата минута, когато Бентеке получи пас от Лалана и шутира между Кейхил и Тери. Стигна се до рикошет в крака на Кейхил и топката влетя в мрежата за 1:3. До края на мача „сините” не успяха да реагират и загубиха срещата.