BG EN

Кмет във Франция отхвърли твърденията, че не е разрешил погребението на ромско бебе

Европа

Кмет във Франция отхвърли твърденията, че не е разрешил погребението на ромско бебе

3633
на 04.01.2015
Кмет във Франция отхвърли твърденията, че не е разрешил погребението на ромско бебе
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Кметът на френското градче Шамплан Кристиан Льоклер отхвърли твърденията, че не е разрешил на ромско семейство да погребе бебето си в градските гробища, предаде Асошиейтед прес, цитирани от БТА.

препоръчано

"Бих искал този маскарад да спре", каза Льоклер пред френска телевизия.

Вчера в. "Паризиен" информира за отказа на кмета, който се обосновал, че местата в общинските гробища са само "за тези, които си плащат местните данъци". Сега Льоклер заяви, че сред градската администрация имало объркване относно неговите инструкции.

Кметът на съседното градче Вису Ришар Тренкие предложи гробно място за детето и то ще бъде погребано там утре. Родителите на починалото бебе живеят в лагер в Шамплан, южно от Париж. Двумесечното бебе починало по Коледа в болница в резултат на т.нар. синдром на внезапната детска смърт.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
ГОРЕЩО В ПИК TV! Петър Кичашки: Странно е защо Народното събрание не иска да ратифицира присъединяването на България към Съвета за мир. Хора с колебливо морално поведение претендират да имат 121 депутати (ВИДЕО) ГОРЕЩО В ПИК TV! Петър Кичашки: Странно е защо Народното събрание не иска да ратифицира присъединяването на България към Съвета за мир. Хора с колебливо морално поведение претендират да имат 121 депутати (ВИДЕО)
ново
Днес: 8
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК