ГОРЕЩО
ОТ ПОСЛЕДНИТЕ МИНУТИ! Добра новина за България - ЕК даде зелена светлина по четвъртото плащане по ПВУ (ВИДЕО)
Радев взе правилното решение: Ако днес санкционираме руския патриарх заради политическите му възгледи, утре ще санкционираме всеки свещеник, който откаже да венчае двама мъже в черквата си
ИЗВЪНРЕДНО! Главескът Любомир Николов с горещи новини за хода на две специализирани операции - става страшно за джигитите на пътя (ВИДЕО)
ГОРЕЩ КОМЕНТАР: Кандев показва талант в сферата на пиара. Хора, които не му мислят доброто, го пързалят, че го чака бляскава политическа кариера
СКАНДАЛНО! Разпъва ли чадър Иван Демерджиев над пловдивските строителни босове от “Парсек груп“? (РАЗСЛЕДВАНЕ)
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Антикорупционната прокуратура на Румъния задържа за 24 часа кметът на Букурещ Сори Опреску заради взет подкуп, информират румънските медии. Той е бил задържан малко след полунощ днес.
препоръчано
Според обвинението той е бил част от организирана група, в която са били и фактори от общината, които са искали подкупи от фирми, които искат да печелят поръчки за изграждането на обекти, финансирани от общинския бюджет.
Фирмите е трябвало да отделят между 30 и 33% от печалбата си и да ги дадат като подкуп, ако искат поръчките. Самият кмет пък е искал 10% от стойността на целия договор.
Антикорупционната прокуратура е хванала кмета да получава първия транш от 25 000 евро от общо 60 000 евро подкуп.


