BG EN

КНДР се отказа от преговори със САЩ

Азия

КНДР се отказа от преговори със САЩ

10854
на 07.07.2020
КНДР се отказа от преговори със САЩ
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Властите в Пхенян нямат намерение да влизат в преговори с Вашингтон. Това обяви шефът на департамента към Министерството на външните работи на КНДР по въпросите на САЩ Квон Чжон Гюн, цитиран от „Известия”.

препоръчано

В изявление на дипломата, публикувано днес от Централната телеграфна агенция на КНДР, се посочва, че новите слухове за възможна среща КНДР-САЩ са абсолютно безпочвени.

„Недвусмислено трябва да заявим отново, че нямаме намерение да се срещаме лице в лице с представители на САЩ”, заявява Гюн.

Освен това, в изявлението се казва, че тези слухове още повече влошават отношенията между КНДР и Южна Корея.

Преди няколко дни първият заместник-министър на външните работи на КНДР Цой Сон Хи подчерта, че Пхенян няма нужда от преговори с американската страна.

Превод и редакция: ПИК

 

Сподели:
Бомба x
Спортът променя тялото и ума Спортът променя тялото и ума
ПИК TV x
ПИК TV: И Борис Бонев недоволства от Терзиев за кризата с боклука в София (ВИДЕО) ПИК TV: И Борис Бонев недоволства от Терзиев за кризата с боклука в София (ВИДЕО)
ново
Днес: 46
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК