BG EN

КНР определи като провокация прелитането на американски бомбардировач до китайски остров

СВЕТЪТ ДНЕС

КНР определи като провокация прелитането на американски бомбардировач до китайски остров

4811
на 19.12.2015
КНР определи като провокация прелитането на американски бомбардировач до китайски остров
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Китайското министерство на външните работи определи като военна провокация полета на американски бомбардировач Б-52 над един от изкуствените острови, изградени от Китай в Южнокитайско море в район, които Пекин смята за своя територия.

препоръчано

КНР настоява САЩ незабавно да вземат мерки за предотвратяване на подобни опасни инциденти, за да не пострадат двустранните отношения във военната област. Китайското министерство на отбраната уточни, че полетът на самолета е бил внимателно следен и са били отправени предупреждения той да напусне района.

Американски стратегически бомбардировач В-52, патрулиращ над Южно-Китайско море, е прелетял на 2 мили от един от изкуствените острови, изграждани от Китай в района на архипелага острови Нянша (Спратли), за който Пекин от десетилетия води териториален спор с няколко държави. 

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за Деня на студентите: Стрелецът да внимава с щедростта, неочаквани пари за Водолея САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за Деня на студентите: Стрелецът да внимава с щедростта, неочаквани пари за Водолея
ПИК TV x
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО) Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ново
Днес: 19
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК