BG EN

КНСБ алармира: Над 2 млн. българи живеят със среден доход от 321 лв. на месец

Животът днес

КНСБ алармира: Над 2 млн. българи живеят със среден доход от 321 лв. на месец

12765
на 02.08.2018
КНСБ алармира: Над 2 млн. българи живеят със среден доход от 321 лв. на месец
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

30% от домакинствата в България са с общ доход на лице до 321 лв. месечно. Това са близо 2,2 млн. души. Това сочат данните на Института за социални и синдикални изследвания към КНСБ, които ще бъдат представени днес. 

Изчисленията на синдикалните експерти в редица области на страната като Благоевград, Видин и Кюстендил показват, че средните заплати са едва около 50% от необходимия размер на издръжката на живота. 

Същевременно омбудсманът Мая Манолова ще отчете резултатите след влезлите в сила законодателни промени от началото на тази година, които трябва да гарантират изплащането на работните заплати при фалит на работодателя и колко са парите, изплатени от Фонда за гарантиране на вземанията на работниците и служителите.

препоръчано
Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за Деня на студентите: Стрелецът да внимава с щедростта, неочаквани пари за Водолея САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за Деня на студентите: Стрелецът да внимава с щедростта, неочаквани пари за Водолея
ПИК TV x
Доц. Борислав Цеков пред ПИК TV: ППДБ искат власт без избори, политиката се тиктокизира, а еврото е необратимо (ВИДЕО) Доц. Борислав Цеков пред ПИК TV: ППДБ искат власт без избори, политиката се тиктокизира, а еврото е необратимо (ВИДЕО)
ново
Днес: 94
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК