ГОРЕЩО
КЗК предлага пакет от 19 мерки за подобряване на конкурентната среда в сектор храни
ТЕЖЪК ИНЦИДЕНТ: Две жени загинаха в катастрофа на пътя Айтос-Карнобат
МВР с първи данни за бруталното убийство в Угърчин
ШИШКОВ ВДИГНА РЪЦЕ за незаконния град край Варна: Историята е много оцапана
НАПРЕЖЕНИЕ: Синдикатите готвят реакция, ако видят това конкретно предложение в бюджета
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Германският железопътен оператор “Дойче бан“ планира от лятото на 2028 г. да пусне директна железопътна връзка между Берлин и норвежката столица Осло, предаде Ен Те Фау.
препоръчано
Маршрутът ще преминава през Хамбург, Копенхаген, Малмьо и Гьотеборг, като ще свързва директно столиците на Германия, Дания и Норвегия.
За осъществяването на проекта германската компания ще си сътрудничи с държавните железопътни оператори на Норвегия и Дания.
Според “Дойче бан“, пътуването ще продължава между 14 и 15 часа. С дължина от около 1000 километра, маршрутът ще бъде сред най-дългите железопътни линии в Европа.
Червен код за жеги в 16 италиански града
5369
преди 1 часа
Франция в паника след първи случай на ебола
6126
преди 1 часа
Дрон се разби в турски град на брега на Черно море
5977
преди 2 часа
Технически срив в комуникационната система блокира влаковете в Германия
5928
преди 4 часа


