BG EN

КОЙ Е ПО-ПО-НАЙ: Нов сюжет в спора за Околовръстното между Терзиев, МРРБ и АПИ

ГОРЕЩО
Акценти

КОЙ Е ПО-ПО-НАЙ: Нов сюжет в спора за Околовръстното между Терзиев, МРРБ и АПИ

63344
на 21.10.2024
КОЙ Е ПО-ПО-НАЙ: Нов сюжет в спора за Околовръстното между Терзиев, МРРБ и АПИ
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Войната между МРРБ и АПИ от една страна и ДС-кмета на София Васил Терзиев за моста на Околовръстното в столицата, продължава.

препоръчано

Министерство на регионалното развитие и благоустройството (МРРБ) категорично заявява, че водещото в работата на всички институции е спазването на законите и грижата за гражданите, с особено внимание към осигуряването на тяхната безопасност, обявиха от пресцентъра на министерството.

“Неприемливо е г-н Терзиев да демонстрира поведение, което показва, че е заложник на политическите интереси, вместо да поставя на първо място обществените нужди и сигурността на гражданите“, отбелязват от там.

МРРБ припомня, че Агенция “Пътна инфраструктура“ (АПИ) още на 19 октомври 2024 г., след извършени многократни проверки и обстойни анализи, обяви на сайта си, че пуска движението при детелината на булевард “България“.

“Въпреки, че от Столична община не е изпълнено изискването за рамка за височина на камионите, удобството на гражданите е най-важно“, се казва още в съобщението на АПИ.

Също така обявиха, че Агенцията е готова да съдейства на Столична община с експертно мнение за подобряване сигурността покрай съоръжението.

“Министерството на регионалното развитие и благоустройството и Агенция “Пътна инфраструктура“ ще продължат да изпълняват съвестно своите задължения, ангажирани изцяло с осигуряването на безопасността на гражданите и развитието на инфраструктурата в страната. Няма да позволим политически да се злоупотребява с името на министерството и на АПИ. Ние сме експерти и нашият приоритет остава ясният ангажимент към общественото благо и правото на всеки гражданин да живее в удобна и безопасна среда“, категорични са от ведомството.

Сподели:
Бомба x
ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да не пътуват, Стрелците да обърнат внимание на семейството ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да не пътуват, Стрелците да обърнат внимание на семейството
ПИК TV x
ЕДИНСТВЕНО В ПИК TV! Виктор Димчев: ППДБ си смениха дилъра, казва се Румен Радев. Готви се гражданска война с кръвопролития и жертви (НА ЖИВО) ЕДИНСТВЕНО В ПИК TV! Виктор Димчев: ППДБ си смениха дилъра, казва се Румен Радев. Готви се гражданска война с кръвопролития и жертви (НА ЖИВО)
ново
Днес: 70
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК