Кой ще се извини на Агенция ПИК за гнусните обвинения, че сме фалирали КТБ и обслужваме Пеевски! Истината лъсна - банката бе фалирана не от медиите и прокуратурата, а от собственика й!
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Повече от месец Агенция ПИК бе превърната в мишена на гнусни и безпочвени обвинения, че е виновна за фалита на КТБ и изпълнява поръчки на депутата от ДПС Делян Пеевски.
Лакеите на Цветан Василев - Татяна Дончева, Стоян Александров, представители на кръга "Капитал", Иван Бакалов и дузина знайни и незнайни герои обясняваха всяка сутрин от телевизионните екрани колко стабилна банка е КТБ, а близките до Пеевски медии я съсипвали.
Истината, обаче лъсна! Оказа се, че банката е съсипана не от Агенция ПИК и Прокуратурата, а от собственика й Цветан Василев, който се превръща в новия Остап Бендер.
Превърнахме се в мишена, защото първи разкрихме как Василев е раздал повече от милиард лева на свързани с него 19 дружества. Посочихме адресите им, имената на управителите им и размера на кредитите, които са теглили. Позовахме се на неопровержими данни на Търговския регистър.
Агенция ПИК бе и първата, която обяви публично, че прокуратурата е започнала разследване във връзка с въпросните 19 дружества.
Днес стана ясно, че КТБ е раздала необезпечени кредити в размер на близо 3.5 млрд. лева на свързаните с Василев дружества.
Първи оповестихме, че Василев е заминал за Виена. А интервюто му от столицата на Австрия го доказа.
През цялото това време бяхме грозно обвинявани, че всичките ни действия по разкриването на истината за КТБ са по поръчка на Пеевски. Агенция ПИК има ясна собственост и няма нищо общо с Делян Пеевски. Даваме думата както на него, така и на всеки политик, общественик или спортист, който има да каже нещо интересно.
От първия ден на създаването на Агенция ПИК, работим единствено в името на истината и имаме за цел да я предоставим на читателите ни, които вече са над половин милион.
Доказали сме, че нашият интерес е именно в откриването на истината и ще продължим да го правим каквото и да ни струва това.
Очакваме огромно извинение от мекеретата на Цветан Василев, които ден и нощ ни атакуваха с малоумните си брътвежи.
Нека се извинят, ако имат поне грам достойно или да се скрият вдън земя.


