BG EN

Колтуклиева ГИ ЗАКОВА! Хах, БТВ, вие сериозно ли? Извадихте от нафталина Зинаида Златанова да каканиже за правосъдие пред Цветанка Ризова и да стряска ефира

ГОРЕЩО
ЕДИНСТВЕНО В ПИК TV! Виктор Димчев: ППДБ си смениха дилъра, казва се Румен Радев. Готви се гражданска война с кръвопролития и жертви. Кандидатите на ГЕРБ за "Дондуков" 2 може да са само Христо Стоичков и Лили Иванова (ОБНОВЕНА) САМО В ПИК TV! Бащата на Сияна: Потресен съм, че съдът пусна срещу 5000 лв. убиеца на полицая Георги. Когато караш с 60 км над ограничението, това си е живо убийство (ВИДЕО) ЕКСКЛУЗИВНО В ПИК TV! Недялко Недялков за публичното заличаване на Колтуклиева от ПП: Това е полумъжко деяние, найотициновщина. В момента Сорос изсипва огромни пари у нас, в Сърбия и в Унгария (ВИДЕО) ПИК TV! Адвокат Мария Петрова с остър коментар: Министрите на здравеопазването са все повече сламени човеци (ОБНОВЕНА) ГОРЕЩО В ПИК TV! Психологът д-р Ирена Соколова с експертен анализ - каква е психологията на тълпата и на поколението "Джен Зи": Поколенията са наречени със съответните имена заради родителската безпомощност (ВИДЕО)
Акценти

Колтуклиева ГИ ЗАКОВА! Хах, БТВ, вие сериозно ли? Извадихте от нафталина Зинаида Златанова да каканиже за правосъдие пред Цветанка Ризова и да стряска ефира

221578
на 03.10.2025
Колтуклиева ГИ ЗАКОВА! Хах, БТВ, вие сериозно ли? Извадихте от нафталина Зинаида Златанова да каканиже за правосъдие пред Цветанка Ризова и да стряска ефира
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Хах, БТВ, вие сериозно ли? Извадихте от нафталина Зинаида Златанова да каканиже за правосъдие пред Цветанка Ризова и да стряска ефира с комичното си клатене на глава, което предизвиква морска болест у зрителя и позиви за повръщане у по-чувствителните.

препоръчано

Преди 12 години всички се забавлявахме с нейните налудничави физиономии, с които разсмиваше пленарната зала и телевизионната публика. Депутатите й викаха: оная с нервните тикове.

Зинаида Златанова е назначена за вицепремиер и министър на правосъдието на 29 май 2013 година, тъй като е останала без работа. Златанова беше представител на Европейската комисия у нас до 30 април, след което постът беше зает от Огнян Златев. Тя не е напуснала високата и отлично платена позиция заради новото назначение в правителството на Пламен Орешарски, защото изборите на 12 май все още са били предстоящи.

Според службата за подбор на персонал за европейската администрация – ЕPSO, е проведен нов конкурс за представител на Европейската комисия в София. И той е спечелен от Огнян Златев, а не от Зинаида Златанова. "Ще отправя питане до Брюксел с какви мотиви не е била класирана на първо място Златанова", обявих тогава в предаването на Люба Кулезич по Нова телевизия. За жалост, топ-журналистката имаше огромни проблеми заради моето разкритие, за малко да я свалят от екран още същия ден. Според служители в Министерството на правосъдието, Зинаида фучала из кабинета си и се заканвала люто да си отмъсти. Загрели телефона на Силва Зурлева със заплахи за санкции към телевизията - това научих от самата нея тогава.

Зинаида Златанова беше близка на Меглена Кунева, баща й Камен Велев, заместник-министър на образованието и науката през 2003 – 2005 г., в правителството на Симеон Сакскобургготски, се появи сред учредителите на Движение "България на гражданите".

Зинаида Златанова е била съдружничка с Моника Станишева във фирма, която е спечелила от министерството на държавната администрация на Николай Василев обществена поръчка за 1 милион лева, писаха по онова време медиите. Всички бързо забравиха безцветната вицепремиерка след като Пламен Орешарски подаде оставка. Изведнъж светските репортери се присвтиха за нея, след като стана ясно, че синът й Камен Златанов е гадже на Дарина, дъщерята на Румен Радев. Макар връзката им да беше белязана с раздели и събирания, любов и омраза, Зинаида Златанова си помечта да се върне в политиката … на самолета на Румен Радев.

Веднъж, по време на интервю в студиото на ПИК тв, преди 2 години, страстният защитник на президента и радетел за президентска република Слави Василев заяви, че президентът не е много навит да прави партия, но няколко жени около него са побеснели за висока кариера - сред тях най-активна е Весела Лечева. Тя регистрира името “Трети март” и до ден-днешен се смята, че това е най-вероятното име на митичния политически проект.

Любопитна подробност е, че спортната журналистка Миляна Велева, която е сестра на Зинаида Златанова, беше пиар на Весела Лечева като служебен министър на спорта, назначена от държавния глава. Двете са лично и професионално близки и досега - Миляна Велева е медиен съветник на самозваната председателка на БОК. Самите журналисти в най-голямата частна телевизия се чудят какво става. “Превърнахме се в частната медия на чичо Румен”, гневят се известни водещи. Защо чичо Румен? Защото така наричала Румен Радев репортерката Габриела Наплатанова-Русева; с указ на президента нейният съпруг - Николай Русев, беше назначен начело на ВВС, а тя влезе в СЕМ от квотата на президента.

Телевизионерите, които се опитват да запазят независимост са гневни, че ги управляват пресаташето на президентството Кирил Атанасов и бившият началник-кабинет Иво Христов. Той изневери на президента с Корнелия Нинова, за да стане евродепутат, благодарение на което спести милион и половина лева, а след завръщането му в София, неговият бивш началник го назначи в Комисията за защита от дискриминация.

Чуждоземните собственици на БТВ са оставили телевизията на самотек, те отдавна търсят купувач на губещата рейтинг и престиж медия, но желаещи няма.

Соня Колтуклиева

Сподели:
Бомба x
ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да не пътуват, Стрелците да обърнат внимание на семейството ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да не пътуват, Стрелците да обърнат внимание на семейството
ПИК TV x
ЕДИНСТВЕНО В ПИК TV! Виктор Димчев: ППДБ си смениха дилъра, казва се Румен Радев. Готви се гражданска война с кръвопролития и жертви. Кандидатите на ГЕРБ за Дондуков 2 може да са само Христо Стоичков и Лили Иванова (ОБНОВЕНА) ЕДИНСТВЕНО В ПИК TV! Виктор Димчев: ППДБ си смениха дилъра, казва се Румен Радев. Готви се гражданска война с кръвопролития и жертви. Кандидатите на ГЕРБ за "Дондуков" 2 може да са само Христо Стоичков и Лили Иванова (ОБНОВЕНА)
ново
Днес: 81
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК