BG EN

Конгрес на САЩ: Спираме приема на бежанци, за да не се промъкнат терористи

ЧАС ПИК

Конгрес на САЩ: Спираме приема на бежанци, за да не се промъкнат терористи

4211
на 17.11.2015
Конгрес на САЩ: Спираме приема на бежанци, за да не се промъкнат терористи
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

САЩ трябва да прекратят приемането на мигранти в името на своята национална сигурност. Това заяви председателят на Камарата на представителите на американския Конгрес Пол Райън.

„Нашата страна винаги е била гостоприемна. Но ние не можем да позволим на терористите да се възползват от нашето състрадание“, подчерта той. „Смятаме, че би било правилно и разумно да направим пауза при осъществяването на тази част от програмата за бежанци, за да удостоверим, че терористите не се опитват да се скрият сред тях“, добави Райън.
Той подчерта, че въпросът не е политически, а се отнася за национална сигурност. Според него е необходим строг контрол. „По тази причина смятаме, че трябва да се направи пауза“, добави председателят на Камарата на представителите.
По-рано 24 американски щати се обявиха категорично против продължаването на приема на мигранти от Сирия. Губернаторът на щата Тексас Грег Абът дори се разпореди на територията на щата да бъде прекратено действието на тази програма. Той е убеден, че федералната администрация не може да организира проверките.

препоръчано
Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
САМО В ПИК TV! Проф. Георги Рачев даде надежда на всички: Ще има затопляне за Цветница, а за Великден... (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Проф. Георги Рачев даде надежда на всички: Ще има затопляне за Цветница, а за Великден... (ВИДЕО)
ново
Днес: 75
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК