BG EN

Конгресът на САЩ не е давал „зелена светлина“ за използването на военна сила срещу КНДР

СВЕТЪТ ДНЕС

Конгресът на САЩ не е давал „зелена светлина“ за използването на военна сила срещу КНДР

6245
на 31.10.2017
Конгресът на САЩ не е давал „зелена светлина“ за използването на военна сила срещу КНДР
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Конгресът на САЩ не е давал разрешение за използването на военна сила срещу КНДР. Това потвърди пред Комисията на Сената по международните въпроси държавният секретар Рекс Тилърсън, съобщава РИА Новости.

препоръчано

На въпрос на сенатор дали би могъл да потвърди, че от Конгреса не са давали разрешение за използването на военна сили срещу КНДР, Тилърсън отговори утвърдително.

Законите за разрешаването на използването на военна сила в чужбина бяха прети от Конгреса на САЩ през 2001 и 2002 година.

Първия бе приет след терористичните актове на 11 септември 2001 година, а вторият – преди военната операция на САЩ  в Ирак, стартирала през март 203 година.

Превод и редакция: ПИК

 

 

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата събота на декември: Овенът да се готви за никулденски купон, но да пази здравето си. Лъвът да не харчи излишно САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата събота на декември: Овенът да се готви за никулденски купон, но да пази здравето си. Лъвът да не харчи излишно
ПИК TV x
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО) Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ново
Днес: 58
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК