BG EN

Конституционните съдии се разделиха на две - не можаха да решат намаляването на бюджета на съдебната власт противоречи ли на основния закон

Темида

Конституционните съдии се разделиха на две - не можаха да решат намаляването на бюджета на съдебната власт противоречи ли на основния закон

19721
на 21.07.2022
Конституционните съдии се разделиха на две - не можаха да решат намаляването на бюджета на съдебната власт противоречи ли на основния закон
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Конституционният съд не можа да вземе решение по искането на главния прокурор за обявяване на противоконституционно орязването с 20 млн. лв. на парите на съдебната власт и в частност на прокуратурата.

препоръчано

Вотът на съдиите е разделен пет на пет, което прави невъзможно произнасянето на КС. В крайна сметка, искането на обвинител №1 се отхвърля.

От КС съобщават, че не е постигнато изискуемото по чл. 151, ал. 1 от Конституцията мнозинство от гласовете на повече от половината съдии от състава на съда (най- малко 7 гласа).

Според съдиите Мариана Карагьозова – Финкова, Таня Райковска, Атанас Семов, Янаки Стоилов и Соня Янкулова искането е неоснователно и следва да бъде отхвърлено.

Според съдиите Павлина Панова, Константин Пенчев, Филип Димитров, Надежда Джелепова и Красимир Влахов искането е основателно и следва да бъде уважено.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
ГРОЗНИ СЦЕНИ! Манол Пейков изтрещя, заля с вода квестор - изгониха го от залата (ВИДЕО) ГРОЗНИ СЦЕНИ! Манол Пейков изтрещя, заля с вода квестор - изгониха го от залата (ВИДЕО)
ново
Днес: 7
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК