BG EN

Конституционният съд на Молдова отново преустанови временно правомощията на Игор Додон

Европа

Конституционният съд на Молдова отново преустанови временно правомощията на Игор Додон

6569
на 06.01.2018
Конституционният съд на Молдова отново преустанови временно правомощията на Игор Додон
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Конституционният съд на Молдова отново преустанови временно правомощията на Игор Додон, само няколко дни след като бе взето друго подобно решение, съобщава BBC, цитиран от "Фокус". В рамките на три месеца това е трето временно отнемане на някои от правомощията му, като този път причината е наложено от Додон вето срещу закон, насочен към някои медиини ограничения с цел намаляване на „пропагандата“ в страната. В проекта се предлага забрана за повторно излъчване на емисиите новини на руските телевизионни канали в страната.

препоръчано

В съобщение направено в една от социалните мрежи в петък, президентът осъди проекта като „цензура, базирана на двойни стандарти“ и “посегателство срещу молдовските граждани“. 

Във вторник правомощията на Додон бяха временно прехвърлени към председателя на Парламента Адриан Канду с цел назначаване на някои министри, неколкократно отхвърлени от държавния глава. 

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
Алгафари пред ПИК TV: Радев е големият победител. Първото му изпитание - всички ще искат повече средства (ВИДЕО) Алгафари пред ПИК TV: Радев е големият победител. Първото му изпитание - всички ще искат повече средства (ВИДЕО)
ново
Днес: 9
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК