BG EN

Костадин Паскалев: Над 70 организации искат оставката на Нинова, 8 политически партии се включват в новия ляв проект

ГОРЕЩО
Политика

Костадин Паскалев: Над 70 организации искат оставката на Нинова, 8 политически партии се включват в новия ляв проект

25573
на 25.11.2022
Костадин Паскалев: Над 70 организации искат оставката на Нинова, 8 политически партии се включват в новия ляв проект
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Няма лидираща личност, която да е промотирала идеята за ново ляво обединение и да е създавала организация за това. Над 70 партийни организации искат оставката на Корнелия Нинова. Това каза Костадин Паскалев, член на Националния съвет на БСП по Би Ти Ви. 

препоръчано

"Това е една група социалисти, която се представлява от „Социализъм 21 век“, „Социалисти бг“, също обединение в БСП, младежката структура в БСП, леви хора и млади хора, които симпатизират на социалистическата идея", поясни той и допълни, че Първанов е поканен да участва в тези разговори.

„Проблемът в България е, че има много лидиращи личности, които, когато не са подложени на демократичен контрол, в крайна сметка изкривяват политическия процес", коментира социалистът. 

Паскалев поясни, че идеята за ново обединение е възникнала на база на дискусия в средите на БСП и на Националния съвет на БСП.

„На последния пленум на Националния съвет направихме предложение да заработи Изпълнителното бюро на партията за създаване на ляво обединение. Взе се такова решение. Ръководството не прави никакви усилия в тази посока и тази група тръгнахме в посока на отваряне на диалога със съответните политически партии“, обясни Костадин Паскалев.

Той добави, че това са „АБВ и Румен Петков, „Изправи се. бг“ и Мая Манолова, прогресивната линия на Красимир Янков, „Движение 21 век“ на Татяна Дончева.

„Идеята е, че ще се опитаме да поговорим за левите идеи в България, имат ли почва у нас и могат ли да бъдат реализирани. Това са 8 политически партии. Ще се коментират конкретни секторни политики. Ако се стигне до съгласие, че може да се реализира подобна политика, ще се приеме една обща декларация и ще се предложи на националните ръководства на всяка от тези партии да вземат решение за започване на създаване на ляв блок или ляво обединение“, отбеляза Паскалев.

По думите му новото от онова, което се е случвало до момента, е, че "има равнопоставен разговор между политическите субекти от хора, които имат сходни идеи и се опитват да създадат процес на единение".

Сподели:
Бомба x
ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Овните да не повишават тон, труден ден за Рибите ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Овните да не повишават тон, труден ден за Рибите
ПИК TV x
ЕКШЪН В ПИК TV! Хамид Хамид попиля Копейкин от Възраждане“: Лъжец, измамник и страхливец (ВИДЕО) ЕКШЪН В ПИК TV! Хамид Хамид попиля Копейкин от "Възраждане“: Лъжец, измамник и страхливец (ВИДЕО)
ново
Днес: 6
горещо
hot
най-четени новини в момента