Кошмар за Бате Венци! Верея шокира Славия в София, "белите" пред изпадане

18386
на 01.05.2017
Кошмар за Бате Венци! Верея шокира Славия в София, белите пред изпадане

Отборът на Верея постигна изключително важен успех в битката си за спасение в Първа лига. Старозагорци победиха с 1:0 Славия в мач от четвъртия кръг на Група “А” на втората осмица и почти сигурно ще участват в плейофите за Лига Европа, което автоматично ще означава, че играчите на Александър Томаш ще играят в елита ни и догодина. “Белите” от своя страна най-вероятно ще участват в битката за оцеляване.

Двата тима не изиграха особено вълнуващ мач и головите положения пред двете врати не бяха особено много. Все пак домакините бяха по-активни през целия двубой, докато гостите дебнеха своя шанс на контраатака.

“Белите” можеха да открият резултата в 27-ата минута, когато при едно центриране в наказателното поле Мирослав Енчев не успя да изчисти топката и тя стигна до Ивайло Димитров, който остана сам срещу вратаря, но Пламен Колев отрази удара му.