43199
на 21.07.2016
Кошмар за Левски в Лига Европа! Фортуна каза НЕ на сините

Тимът на Люпко Петрович отпадна след две равенства

"Левски" изигра изключително силен мач-реванш срещу Марибор, но отпада от Лига Европа. Късметът тотално обърна гръб на родния тим в реванша. “Сините” поведоха в 22-рата минута след пробив на Нар по лявото крило и последвал прецизен шут.

След това Йоргачевич показа класа, спасявайки дузпа, изпълнена от Таварес в 30-тата минута. Точно преди да бъде отсъдено нарушението, Новакович нацели гредата. Така “сините” запазиха предината си. И може би това бе единсвеният момент от мача, в който Фортуна помогна на домакините.

Последваха сериозни пропуски на Венци Христов. В началото на второто полувреме Костадинов от близка дистанция стреля силно, а топката облиза лявата странична греда и не пожела да влети в мрежата. След това и Нар не успя да се разпише за втори път.

Гостите от своя страна се отчетоха само с една по-сериозна атака през второто полувреме. За жалост на Люпко Петрович и компания обаче тя доведе до изравнителен гол. Таварес се реваншира на съотборниците си за пропуснатата дузпа и реализира в 69-та минута.

До края на мача “сините” осъществиха натиск, но не стигнаха до победно попадение. Съдията пък си замълча при претенции за дузпа на домакините в заключителните минути на срещата. Така след 1:1 на реванша и 0:0 в първата среща, “Левски” отпада заради правилото за гол на чужд терен.

Публиката на отбора показа огромна подкрепа, а играчите се раздадоха докрай. Петрович също не сгреши с тактиката, но шансът не бе на страната на домакините и те отпадат от Лига Европа. Кашмарно развитие на фона на старанието и добрата игра показана от “сините”.

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 16 май - Скорпионите са във върховата си форма, Водолеите да не се вживяват в личните си проблеми САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 16 май - Скорпионите са във върховата си форма, Водолеите да не се вживяват в личните си проблеми
САМО В ПИК TV! Борисов с първи думи за катастрофата с Кирил Петков (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Борисов с първи думи за катастрофата с Кирил Петков (ВИДЕО)