BG EN

КПКОНПИ проверява двама общински съветници от Пазарджик

Темида

КПКОНПИ проверява двама общински съветници от Пазарджик

25429
на 21.01.2020
КПКОНПИ проверява двама общински съветници от Пазарджик
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Комисията за противодействие на корупцията и отнемане на незаконно придобито имущество трябва да се произнесе дали двама общински съветници в Пазарджик са били в конфликт на интереси при гласуването на последната актуализация на Общинския съвет, съобщава БНР.

препоръчано

За случая е сигнализирал областният управител на града Стефан Мирев. Става въпрос за общинските съветници Ренета Камберова и Александър Иванов.

Те като участници в управителните съвети на сдружения с нестопанска цел се разпореждат с публични средства и едновременно с това са гласували за актуализирането на тези средства в общинския бюджет в края на 2019 г. Въпреки че на последната сесия двамата са били помолени да си дадат отвод при гласуването, те не са се съобразили с искането.

Към сигнала до Сотир Цацаров областният управител Стефан Мирев е приложил и списъка с поименното гласуване на последната общинска сесия.

Юристите смятат, че участието на въпросните съветници в сдруженията се потвърждава от официалните държавни регистри. Поради това са на мнение, че за установяването на конфликт на интереси не са необходими други доказателства.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата събота на декември: Овенът да се готви за никулденски купон, но да пази здравето си. Лъвът да не харчи излишно САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата събота на декември: Овенът да се готви за никулденски купон, но да пази здравето си. Лъвът да не харчи излишно
ПИК TV x
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО) Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ново
Днес: 59
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК