BG EN

Край на лудницата! Лудогорец спечели и Купата на България след касапница в Бургас! (обновена)

ЧАС ПИК

Край на лудницата! Лудогорец спечели и Купата на България след касапница в Бургас! (обновена)

5966
на 15.05.2014
Край на лудницата! Лудогорец спечели и Купата на България след касапница в Бургас! (обновена)
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Лудогорец спечели втора Купа на страната и направи дубъл през този сезон, след като в размирен и огнен финал победи Ботев Пловдив с 1:0. На два пъти мачът бе прекъсван заради поведението на феновете на "жълто-черните", като в пърия случай играта бе спряна за 18 минути, а във втория - за 4

Началото на мача също се забави с около пет минути заради хвърлените по терена хартиени ленти. Ботев наложи преса от първия съдийски сигнал и пренесе играта в половината Лудогорец. Положенията обаче липсваха до 12-ата минута, когато първо Доре бе блокиран в наказателното на разградчани преди да стигне до стрелкова позиция, а след това Стаховяк изпревари на дъгата Роман Безяк в другия край на терена.

В 16-ата минута Марселиньо не успя да засече центриране на Мишо Александров, а след това и Върджил Мисиджан не успя да затрудни Адам Стаховяк. 

Десетина минути по-късно Марселиньо бе изведен от Роман Безяк, но Веселин Минев направи нарушение, за което получи и справедлив жълт картон.

След половин час игра Ботев създаде суматоха пред вратата на Владислав Стоянов, а Кайсара не успя да изчисти добре. Иршак посрещна топката от границата на наказателното поле, но би неточно в аут.

В 34-ата минута набег на Доре отново затрудни отбраната на шампионите, но продължителните обходни действия на "жълто-черните" не доведоха до завършващ удар.

Георги Терзиев разтресе горната греда зад Стаховяк в 39-ата минута след центриране на Ешпиньо от фаул, но евентуален гол нямаше да бъде зачетен заради положението на засада, в което беше защитникът на Лудогорец.

Върджил Мисиджан бе саборен пред границата на наказателното поле в продължението на първата част, но реферът Георги Йорданов остави играта да продължи. Това бе и последният интересен момент преди почивката.

Второто полувреме започна като първото - с динамика в действията на двата тима, но без сериозни положения.

В 56-ата минута Лудогорец стигна до опасност пред вратата на Стаховяк. Бързата контраатака, минала по дясното крило, обаче бе завършена много лошо от Роман Безяк. Нападателят стреля от воле от дъгата, но топката мина високо над гредата.

Две минути по-късно шампионите успяха да открият резултата. Защитата на Ботев на два пъти не успя да изчисти топката след корнер отдясно и Роман Безяк с бомбен удар от 7-8 метра опъна мрежата зад Стаховяк.



Малко преди този момент започнаха фойерверки от сектора с феновете на Ботев. След гола бяха възпламенени още пиротехнически средства, които предизвикаха пожар на покрай терена. Пожарна кола и пожарникарите на стадиона реагираха своевременно и се справиха с огъня.

Междуврменно двама фенове на Ботев нахлуха на терена. До сериозни ексцесии не се стигна и двамата успяха да се приберат в своя сектор.

На 10-ата минута от прекъсването футболистите на Лудогорец се прибраха в съблекалнята, за да изчакар успокояването на ситуацията. Играчите на Ботев пък се събраха около своята резервна скамейка.

Прекъсването продължи 18 минути, след което двубоят бе подновен.

В 65-ата минута Йордан Минев се озова на върха на атаката на Лудогорец, но не успя да преодолее Лукин и топката му бе избита. Малко след това Ешпиньо стреля над гредата.

Влезлият като резерва Йерун Луму се откъсна по лявото крило в 76-ата минута, но бе фаулиран от Сърджан Лукин, за което румънецът получи жълт картон.

Две минути преди края на редовното време Роман Безяк се откъсна сам зад защитата на Ботев и пробяга повече от 30 метра, преди силите му да свършат пред дъгата. Там таранът на Лудогорец успя да финтира застигналия го Лукин, но шутът му бе неточен. В резултат на върховното усилие Безяк получи разтежение и веднага бе заменен от Кишада.

В първата минута от петминутното продължение резервата в състава на Ботев Вандер Виейра получи директен червен картон след брутален фаул срещу Мишо Александров.

Мачът отново бе прекратен в продълженията, след като седалки полетяха към терена, а огражденията откъм сектора с феновете на Ботев паднаха. 

След успокяването на страстите и излизането на длъжностите лица от терена реферът Георги Йорданов пусна още минута игра, след което свири край на мача.

Така Лудогорец спечели втора Купа в своята история, а Станимир Стоилов загуби първи финал в турнира като треньор./ gong.bg

препоръчано
Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 12 декември: Фалит дебне Близнаците, пари за Рибите САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 12 декември: Фалит дебне Близнаците, пари за Рибите
ПИК TV x
Явор Божанков пробва нелепа шега с ИТН, но проф. Ангелов го засече Явор Божанков пробва нелепа шега с ИТН, но проф. Ангелов го засече
ново
Днес: 89
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК