Красавицата Габриела Соукалова спечели световната купа по биатлон кръг преди края

Други спортове

9559
на 19.03.2016

Кайса Мекерейнен от Финландия спечели преследването на 10 километра за жени в Ханти Мансийск (Русия), заключителен кръг за сезона от Световната купа по биатлон. Габриела Соукалова от Чехия завърши четвърта, но това и беше достатъчно, за да спечели Световната купа за сезон 2015/2016. 33-годишната Мекерейнен допусна две грешки в четирите стрелби и измина трасето за 30:06.7 минути. За нея това е 19-а победа в кариерата. Втора финишира трикратната световна шампионка Мари Дорен-Абер (Франция) на 1.5 секунди с една пропусната мишена.

Италианката Доротеа Вирер се класира трета на 5.7 секунди също с една грешка. Габриела Соукалова се нареди четвърта на 6.5 секунди след победителката с две пропуснати мишени, но кръг преди края на сезона си осигури Световната купа.

Световната шампионка в дисциплината Лаура Далмайер (Германия) завърши 16-а с три пропуска в стрелбата. Състезанието премина без българско участие. В генералното класиране за Световната купа кръг преди края на сезона Габриела Соукалова води с 1106 точки, с 63 повече от втората Мари Дорен Абер (Франция). Трета е Доротеа Вирер с 965 точки. Соукалова спечели и малката световна купа в преследването и така си осигури три глобуса, след като победи и в дисциплината спринт. По-късно днес е преследването на 12.5 км за мъже.