BG EN

Красимир Вълчев разкри какво е свършило правителството за образованието

Красимир Вълчев разкри какво е свършило правителството за образованието

1244
на 26.03.2021
Красимир Вълчев разкри какво е свършило правителството за образованието
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

През изминалите 4 години успяхме да възстановим авторитета на учителската професия. Това заяви пред БНТ водачът на листата на ГЕРБ-СДС Стара Загора и министър на образованието и науката Красимир Вълчев. 

препоръчано

"Преборихме ключови проблеми във всички сегменти на системата. Основният акцент трябва да е в професионалистите и учениците", разкри още той.

"Образованието трябва да се определи като стратегически и основен приоритет на политиката. Имаме положително икономическо развитие през последните години, най-голям ръст има в индустриите с техника. Всички те изискват да се подкрепят от образователната система. Не трябва да допуснем нито едно дете да отпадне от образователната система", каза Вълчев. 

"Екипите ни от 11 000 души върнаха 50 00 деца в училище, това е формулата - целенасочена борба. Рисковите деца, ако бъдат хванати още е в ранна детска възраст, имат по-голям шанс", съобщи министър на образованието и науката. 

"Големият проблем с децата от ромски произход и рисковите групи е, че те отпадат от образователната система след завършено основно образование. Предизвикателството пред нас е те да завършат 12 клас", коментира кандидатът на ГЕРБ за депутат.

"Много е важно да продължим строителството на детски градини - в големите градове, но и в малки населени места, които имат нужда. Важно е да преминем и на етап на проверка на практическите знания на децата - преход от заучаване към умения", заяви Красимир Вълчев.  

"Надявам се на 1 април учениците да се върнат в класната стая. Сега нагласата е да има временно затваряне", съобщи образователният министър. 

"Доказали сме, че изпълняваме обещания и залагаме на градивното начало", завърши Красимир Вълчев, кандидат за народен представител от ГЕРБ. 

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
Георги Рачев пред ПИК TV: Затопляне, валежи и наднормени температури в края на януари (ВИДЕО) Георги Рачев пред ПИК TV: Затопляне, валежи и наднормени температури в края на януари (ВИДЕО)
ново
Днес: 63
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК