BG EN

Кредитният милионер Младен Мутафчийски: Парите не миришат

ЧАС ПИК

Кредитният милионер Младен Мутафчийски: Парите не миришат

11504
на 21.04.2013
Кредитният милионер Младен Мутафчийски: Парите не миришат

Да, работех за ДС, но не съм топил другари

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

"Аз наистина работех за Първо Главно управление на бившата ДС", призна в предаването на "На светло с Люба Кулезич" обявеният за кредитен милионер бизнесмен Младен Мутафчийски. Той работел в посолството ни в Етипоия и като се върнал у нас, в Държавна сигурност се заинтересували от неговите "интересни контакти".

препоръчано

"Започнах като секретен сътрудник две години. После вече бях оперативен работник на обществени начала, защото за тази си работа не получавах пари. Не съм топил другарчетата. Просто в Етиопия се съсредоточаваха много интереси. Тя беше единствената африканска страна със социалистически уклони. Дори нейният диктатор се считаше за комунист. Много западни страни имаха интереси. Затова моите контакти се видяха интересни на ДС", поясни Мутафчийски. Той отрече да е бил вербуван някога от ЦРУ. Но призна за контакти с бившия заместник-директор на ЦРУ Ричард Столц. Но контактите им не били "шпионски".

"Парите ми не миришат. Само нечестните пари имат неприятна миризма", каза Младен Мутафчийски. Нямало нищо общо между работата му за разузнаването и бизнеса му. "Аз избягвам да взимам заеми от български банки. Оглявавах държавното предприяте "Тератон". "Балканинвест" беше създадена , за да се правят инвестиции в държавни предприятия. Кредитът от 4 млн. лв. от Балканбанк беше обслужван. Балканбанк имаха повече активи от пасивите, на направиха всички възможно, за да фалират. На мене не ми е било нужно да тегля пари като шеф на държавна фирма от държавна банка", поясни Мутафчийски. Крахът на банковата система бил умишлен. Фалитът на банките започнал по времето на Жан Виденов, но се разгорял по време на управлението на Иван Костов. 

 

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за Деня на студентите: Стрелецът да внимава с щедростта, неочаквани пари за Водолея САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за Деня на студентите: Стрелецът да внимава с щедростта, неочаквани пари за Водолея
ПИК TV x
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО) Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ново
Днес: 1
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК