BG EN

Кредиторите казаха "да" за нови €8 млрд. за Гърция

ХИТ СВЯТ

Кредиторите казаха "да" за нови €8 млрд. за Гърция

5379
на 08.07.2013
Кредиторите казаха да за нови €8 млрд. за Гърция

Държавните служители пък стачкуват заради исканите от МВФ, ЕС и ЕЦБ съкращения

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Международните кредитори на Гърция обявиха, че подкрепят размразяването на новия транш от финансовата помощ за страната, съобщи агенция France Presse (АФП).

препоръчано

Споразумението между тях и Атина е относно необходимите реформи, които ще включват съкращения на работни места, за да бъде предоставена помощ в бъдеще в размер на 8.1 млрд.евро.

Мнението на т. нар. „голямата тройка“ кредитори (МВФ, ЕЦБ, ЕС) бе обявено няколко часа преди срещата, на която финансовите министри от еврозоната трябва да решат дали да одобрят отпускането на нови средства по заема за Атина.

За целта тройката излезе с общо становище по проведените през уикенда преговори с Атина, водени от финансовия министър на страната Янис Струнарас. Екипите на ЕК, ЕЦБ и МВФ приключиха проверката си в Гърция. Мисията на експертите достигна до предварително съгласие с гръцките власти относно необходимите икономически и финансови реформи, които ще гарантират продължаване на помощната програма”, заявиха трите институции в общо комюнике. Постигнали сме значителен прогрес”, заяви още вчера представителят на Международния валутен фонд за Гърция Пол Томсън.

Новината идва на фона на протестите на гръцките общински служители. Днес те започнаха ефективна стачка в знак на протест срещу плановете на правителството да намали броя на държавните служители, с което Атина се ангажира в рамките на договорения с международните кредитори заем. "Мярката трябва да бъде приложена, за да бъде одобрена следващата помощ за страната", коментира гръцкият вестник „Катимерини”.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
Шефът на Галъп Петко Петков пред ПИК TV: Голямата въпросителна - ще се утвърди ли Зарков като самостоятелен лидер? БСП може да изпадне от следващите парламенти (ВИДЕО) Шефът на "Галъп" Петко Петков пред ПИК TV: Голямата въпросителна - ще се утвърди ли Зарков като самостоятелен лидер? БСП може да изпадне от следващите парламенти (ВИДЕО)
ново
Днес: 99
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК