BG EN

Криминализираха боя над медици

БЪЛГАРИЯ ДНЕС

Криминализираха боя над медици

4134
на 05.06.2013
Криминализираха боя над медици
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

С промени в Наказателния кодекс временната правна парламентарна комисия реши медицинските специалисти при изпълнение на своите дейности вече да бъдат особен обект на защита по чл. 116 при различните по степен телесни повреди или убийство.

препоръчано

Законопроектът ще осигури по-висока степен на защита на медицинските специалисти като утежнява отговорността на осъществилите посегателства срещу тези лица. Със същата закрила ще се ползват и учителите.

От тези промени ще се възползват именно медицински специалисти, които оказват непосредствена медицинска помощ на пациентите, вместо досега предлагани изменения, от които могат да се ползват медицински специалисти, осъществяващи контролни функции - работещите в НЗОК, Регионалните здравни инспекции.

В последните няколко години ставаме свидетели на повишена обществена опасност на деяния представляващи посегателство върху живота и здравето на медицинските специалисти, осъществяващи медицинска дейност. 

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
САМО В ПИК! Ето какво се е случило след клипа на Божанков от бюфета на НС - хората на Костадинов си тръгнали гладни (ВИДЕО) САМО В ПИК! Ето какво се е случило след клипа на Божанков от бюфета на НС - хората на Костадинов си тръгнали гладни (ВИДЕО)
ново
Днес: 72
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК