ГОРЕЩО
НАД БЪЛГАРИЯ НАДВИСВА ОПАСНОСТ: Черно море може да се превърне в маршрут за МОЩЕН миграционен поток - кабинетът "Гюров" подценява проблема
БНТ, сменете си водещите, за да не ни лъжат гостите
Кандев прилича на селски пъдарин. Какъв ще е резултатът от акциите му на килограм?! Кьорфишеци. След изборите го пратете полицейско аташе в Индонезия
ИЗВЪНРЕДНО В ПИК! Земетресение разлюля половин България (ОБНОВЕНА/КАРТА)
Николай Нанков със СКАНДАЛНИ РАЗКРИТИЯ! Учителка в Угърчин агитира за ППДБ в училище - безпрецедентна наглост
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
ЕК реши да увеличи средствата за овладяване на бежанската криза. Така, общата сума, която е заделена от януари, тоест от началото на кризата, става 9,2 милиарда евро. Това заяви заместник-председателят на ЕК Кристалина Георгиева, цитирана от Фокус.
препоръчано
Средствата са в рамките на европейския бюджет, но ЕК се надява страните членки да добавят пари към тази сума.
В същото време, ЕК води преговори с различни европейски банки, за да увеличи финансите, с които разполага, посочи Георгиева, като подчерта, че всяка страна от ЕС трябва да поеме своята отговорност в това отношение.


