BG EN

Кристин Лагард: Спадащите цени на петрола носят риск от дефлация в Еврозоната

СВЕТЪТ ДНЕС

Кристин Лагард: Спадащите цени на петрола носят риск от дефлация в Еврозоната

6917
на 15.01.2015
Кристин Лагард: Спадащите цени на петрола носят риск от дефлация в Еврозоната
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Спадащите цени на петрола на международните пазари носят риск от дефлация в Еврозоната. Те трябва да окуражат Европейската централна банка (ЕЦБ) да отпусне и повече стимули за икономиката.

препоръчано

Това се казва в реч Кристин Лагард, директор на Международният валутен фонд (МВФ), пише БГНЕС, позовавайки се на АФП.

"В зоната на еврото, евтиният петрол съдейства условия за по-нататъшен спад на инфлационните очаквания, което увеличава риска за дефлация", се казва в текста на речта на Лагард, която тя трябва да произнесе по-късно днес във Вашингтон. 

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
СМУТ! Киселова не отрече, че може да пристане на Радев - в БСП гласували по съвест за Изборния кодекс СМУТ! Киселова не отрече, че може да пристане на Радев - в БСП гласували по съвест за Изборния кодекс
ново
Днес: 88
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК