BG EN

Кръв и избити зъби засипаха централата на БСП във Варна! Хора на Иван Иванов-Пилето пребиха човек на Гуцанов, МВР крие

Политика

Кръв и избити зъби засипаха централата на БСП във Варна! Хора на Иван Иванов-Пилето пребиха човек на Гуцанов, МВР крие

168173
на 22.10.2020
Кръв и избити зъби засипаха централата на БСП във Варна! Хора на Иван Иванов-Пилето пребиха човек на Гуцанов, МВР крие
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Кървави сцени с побой и потрошени зъби на виден социалист са шокирали социалистите пред централата на БСП Варна. Екшънът се разиграва между вдъхновени апологети и привърженици на Нинова - новият член на Изпълнителното бюро на партията Борислав Гуцанов и депутатът Иван Иванов - Пилето.

препоръчано

Причината е спор кой от двама членове на организацията в Долни чифлик трябва да влезе по право в Областния съвет на партията. Спорът е между двама, зад единия от които стои Гуцанов, а зад другия - Пилето.

Това става повод на заседанието да бъде попитан и председателя на Общинския партиен съвет на БСП в Долни чифлик Валентин Вълчев, който е и общински съветник Той посочва представителя на младежката структура, зад който стои Гуцанов. На излизане от централата Вълчев е бил нападнат и пребит, а зъбите му са избити.

Територията около сградата на БСП във Варна е била залята с кръв и отцепена от полиция. Направени са кръвни проби. Извършителят е известен на органите на реда. Според запознати те са стигнали и до поръчителя на криминалното престъпление. В сводките на местното МВР обаче данни за криминалното деяние обаче липсват. 

Запознати с варненското задкулисие твърдят, че причина за мълчанието на местната полиция са бившият митничар и днешен депутат от БСП Иван Иванов, познат с прякора си Пилето. Той е близък авер на небезизвестният бизнесмен със сенчести прояви Даниел Славов - Дидо Дънката, който водеше война срещу Гуцанов в разгара на битката на вътрешната опозиция срещу Нинова. Тогава тя свали доверието си от Гуцанов, а  топлите връзки на Дидо Дънката с представители на полицията за ужас на местните социалисти я насочи и към издигането на Иван Иванов - Пилето на шефския пост на изборния щаб в града.

Иван Иванов – Пилето стана депутат благодарение на т.н. преференции. На парламентарните избори той влезе в листата на БСП на 26 място, но с въпросните преференции се озова в парламента.

Пилето е арестуван за контрабанда. В гневно скандално писмо редица членове на БСП се възмутиха, че Нинова толерира подобни безобразия и от това, че Пилето става депутат, купувайки гласове по 50 лева на глас.

След мощните сблъсъци на Гуцанов с Нинова, която чрез Пилето се опита да го свали от лидерския пост във Варна, но той удържа позицията си, социалистът от морската столица направи рязък завой от вътрешнопартийната опозиция към привържениците на лидерката. Според запознати причината за това е депутатското място, което тя му е обещала в следващия парламент. За благодарност, че я подкрепи на вътрешнопартийния вот, тя го вкара в новото Изпълнително бюро.

Войната между различните социалистически крила във Варна след порочния избор на Нинова вече започна и то съвсем буквално. Около централата на БСП в морската столица вече се лее кръв чии хора да бъдат овластени в местните структури на партията - тези на Гуцанов или тези на Пилето. Главният прокурор Иван Гешев вече е сезиран по случая.

Сподели:
Бомба x
ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да не пътуват, Стрелците да обърнат внимание на семейството ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да не пътуват, Стрелците да обърнат внимание на семейството
ПИК TV x
ЕДИНСТВЕНО В ПИК TV! Виктор Димчев: ППДБ си смениха дилъра, казва се Румен Радев. Готви се гражданска война с кръвопролития и жертви. Кандидатите на ГЕРБ за Дондуков 2 може да са само Христо Стоичков и Лили Иванова (ВИДЕО) ЕДИНСТВЕНО В ПИК TV! Виктор Димчев: ППДБ си смениха дилъра, казва се Румен Радев. Готви се гражданска война с кръвопролития и жертви. Кандидатите на ГЕРБ за "Дондуков" 2 може да са само Христо Стоичков и Лили Иванова (ВИДЕО)
ново
Днес: 8
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК