Човекът лежал в двора на болницата със забита кост в мозъка
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Пробиха с пирони черепа на мъж в Благоевград. 53-годишният човек бил намерен да лежи в локва кръв с разбита глава в двора на местната болница, съобщи Struma.bg. Мъжът бере душа в реанимацията, животът му е в опасност.
Със счупен череп, огромна рана на главата и хлътнала в мозъка кост Костадин М. от Гоце Делчев бил открит от работник към 12 ч. днес пред един от складовете на болницата. Човекът все още бил в съзнание и казал на лекарите, че сам се е наранил с пирони.
"Пациентът постъпи с много кървяща рани, има дълбоко прободно нараняване между шията, главата и на тилната кост от нанесен удар с остър предмет, може да е голям пирон или шило", обясни неврохирургът д-р Нидал Ашрам, който бил извикан специално, за да направи операция на човека. Според него Кастадин М. се нуждае от спешно оперативно лечение и е насочен за неврохирургия в "Пирогов". Според медиците мъжът не може да се самонарани по този начин, както той твърди. Нападателят тепърва ще се изяснява.
Пострадалият е бил пациент в Центъра за психично здраве - Благоевград, който се помещава в двора на болницата. Най-вероятно е бил на свободен режим. От лечебното заведение отказаха коментар за случая.


