ГОРЕЩО
ВКС С ПОРЕДНО СКАНДАЛНО РЕШЕНИЕ: Намали присъдата на пиян и без книжка, убил семейство на “Тракия“
Нови ЗЛОВЕЩИ РАЗКРИТИЯ по случая "Петрохан" - убитите завели 13-годишно дете в Мексико, издирваният Калушев бил духовен водач на сектата (ВИДЕО)
Изпълзяването на пепелянките! Защо Кадиев мълчи за космическите сметки за ток, а дрънка глупости за Пеевски
ПЪРВО В ПИК! Борисов с призив към Илияна Йотова - ето какво поиска от президента (ВИДЕО)
ЕКСКЛУЗИВНО В ПИК TV! Бившият полицейски началник Ангел Цанков с екшън коментар как Бойко Рашков разби структурите на МВР и подготви почвата за рейнджърите от Петрохан (ВИДЕО)
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Кукерите от сдружение „Каменовски традиции” прогониха злите сили с уникален спектакъл в центъра на Камено. Самодейците са изключително популярни в цялата страна и носители на множество награди. Играта и облеклата им са впечатляващи, а сред тях изпъкват няколко персонажа – на Булката, Мечока и Попа. Сред хората бе и кметът Жельо Вардунски, който благодари на участниците в маскарадните игри, които се превърнаха в истински празник, след който вече царуват доброто и благоденствието.
По стар обичай бяха изиграни сцени от сватба и жътва, а за финал маскираните мъже прескачаха запаления по-рано огън на площада. Сред тях имаше и малки деца.
препоръчано
свързани новини
В Симитли стотици кукери гонят зли сили
21243
на 11.01.2020



Сурвакари и кукери гониха злите сили в Благоевград
10667
на 06.01.2020
Кукери подгониха злите сили в Хасково
6507
на 26.12.2019


