КУЛТОВИ КАДРИ! Винс Картър отново се записа със златни букви в историята на баскетбола! Шок за Сан Антонио

13861
на 02.11.2016

Тук можеш да откриеш игрите на efbet, в които се крие Extra Bonus (18+)

Легендарният Винс Картър отново се записа със златни букви в историята на баскетбола. Вижте може би най-уникалната забивка въобще и как нейният автор, макар и вече ветеран на паркета, продължава да впечатлява на на-високо ниво.

39-годишният Картър от тима на Мемфис Гризлис достигна границата от 24 000 отбелязани точки в Националната баскетболна асоциация. Винс е 24-ият играч, който постига въпросната резултатност. От действащите баскетболисти с подобно постижение могат да се похвалят само Пол Пиърс (26 316), ЛеБрон Джеймс (26 915) и Дирк Новицки (29 513). Начело в списъка с водещи реализатори в НБА е Карим Абдул-Джабар с 38 387 точки.

Винс е един от най-атрактивните играчи като според мнозина дори е първи в класацията за най-мощна забивка в историята на баскетбола. Ето и въпросното уникално изпълнение на Винс Картър.

И в момента Винс е в супер форма.

Междувременно действащият шампион в НБА Кливланд Кавалиърс победи Хюстън Рокетс със 128:120 на свой терен. Кавс загубиха първата четвърт, но на голямата почивка вече имаха преднина, която удържаха до края. На гостите не им помогнаха 45 точки и 15 асистенции на Джеймс Хардън. За домакините Кайри Ървинг завърши с 32 точки, Кевин Лав с 24, а ЛеБрон Джеймс с 19 т. и 13 борби.

Голдън Стейт Уориърс записа изразителна победа в гостуването си на Портланд Трейл Блейзърс - 127:104. Стеф Къри вкара 28 точки за победителите, Йън Кларк - 22, Кевин Дюрант - 20, а за домакините Деймиън Лилард реализира 31 т.
Маями Хийт се наложи у дома над Сакраменто Кингс със 108:96 след продължение. Маями имаше преднина в по-голямата част от срещата, но в заключителната четвърт позволиха на съперника си да доведе нещата до продължение. В допълнителните пет минути "горещите" се справиха повече от добре, отбелязвайки 17 точки срещу само 5 за "кралете".

Други резултати

Филаделфия Севънти Сиксърс - Орландо Меджик 101:103
Детройт Пистънс - Ню Йорк Никс 102:89
Минесота Тимбъруулвс - Мемфис Гризлис 116:80
Ню Орлиънс Пеликанс - Милуоки Бъкс 113:117
Сан Антонио Спърс - Юта Джаз 91:106 (първо поражение на Спърс през сезона в НБА. Ленърд и Олдридж на ниво, но не добър мач за останалите играчи на Сан Антонио.

ПИК TV! Кирил Петков си държи на избори 2 в 1 - отряза Борисов за регулаторите (ВИДЕО) ПИК TV! Кирил Петков си държи на избори 2 в 1 - отряза Борисов за регулаторите (ВИДЕО)