КУЛТОВО! На Делян Добрев му стана жал за Кирчо - ще го кани на кафе и удари по ПП: Те са корупционна партия, изведнъж останаха без знаме
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Стана ми жал за Кирил Петков. Според мен той има най-малка вина. Никой не излезе да го защити. Кирил Петков според мен е почтен човек, но не можа да вирее в тази среда. Неговият съдружник Асен Василев каза “Да си тръгва, промяната продължава“. Така депутатът от ГЕРБ Делян Добрев, коментира от ефира на БНТ оставките на Кирил Петков като съпредседател на ПП и депутат, след като гръмна огромният корупционен скандал в редиците на бившата му партия.
“Той е създателят на тази партия. Дори си мислих в някои от следващите дни да го поканя на кафе. Не ми е приятел, изпитвам симпатии към него“, допълни той.
“Никой не ги репресира. Сега изведнъж останаха без знаме. Те се борят с корупцията“, иронично коментира Добрев и телевизионните изяви на хора от ПП и ДБ през последните дни като допълни, че ПП са корупционна партия.
"Имам доверие в министър Петкова. Не съм притеснен за бюджета“, заяви той като допълни, че е уверен, че България ще запази бюджетния си дефицит от 3%.
“И аз мисля, че протестите в сектор здравеопазване са справедливи. Има здравни заведения, където лекари и медицински сестри, получават повече от добри възнаграждения. Възможностите на бюджета да ограничени“, каза Добрев.
Румъния вече има над 60% дълг, бюджетният им дефицит е над 9%. Вчера румънците обявиха, че ще вдигат ДДС и акцизи. Те са толкова закъсали...“, направи сравнение той и увери, че ДДС и други данъци няма да се увеличават у нас.
По думите на Добрев, правителството си върши работата, а то чисто математически без гласовете на ДПС-Ново начало, не би издържало и би паднало.


