Кун от Барса пропусна да вкара за България срещу Хърватия

4895
на 13.04.2016

Юношеските национали на България (родени 2000 година) загубиха с 0:2 от Хърватия втория си мач от турнира на УЕФА в курорта Албена. Преди два дни момчетата на Александър Георгиев спечелиха след изпълнение на дузпи срещу Грузия - 5:3 (1:1 в редовното време).

Хърватите откриха резултата в 14-ата минута, след като вратарят Дамян Дамянов направи грешка, подавайки топката в краката Балич. Малко преди това, талантът от школата на Барселона Джошкун Теменужков пропусна да открие резултата от изгодно положение.

В 37-ата минута Пършир отне топката в половината на нашите, напредна с дрибъл и с плътен удар удвои резултата. След почивката хърватите продължиха да бъдат по-активни, но в 57-ата минута Николич получи втори жълт и съответно червен картон. “Лъвчетата” тръгнаха в атака и имаха няколко добри акции, които обаче не доведоха до намаляване на разликата в резултата.

В добавеното време Кун Теменужков пропусна да се разпише, като стражът на хърватите Баждарич направи спасяване.

В петък са последните мачове от турнира. „Лъвчетата“ излизат срещу Румъния, а Хърватия се изправя срещу Грузия.

България Хърватия 0:2
Голмайстори: Юрица Бажич (15), Юрица Пършир (38)

България: 1. Дамян Дамянов, 2. Веселин Весков (64- Николай Томов), 3. Мартин Михайлов, 5. Димитър Митев, 6. Илия Груев, 8. Методи Стефанов, 10. Стефан Методиев (55- Методи Динов), 11. Кристиян Димитров – капитан (41- Георги Стоянов), 17. Пиер Пиеров, 21. Ангел Каракашев (78- Митко Митков), 9. Джошкун Михайлов
Селекционер: Александър Георгиев

Хърватия: 1. Доминик Котарски – капитан (41-Вице Баждарич), 2. Филип Томашкович, 3. Петър Микулич, 4. Анте Палаверса, 5. Йосип Шутало (71-Божко Шутало), 6. Стипе Радич, 7. Леон Крекович (41-Антонио Марин – 78-Матю Антон Лаич), 8. Леон Хабиб Ернст (59-Ди Матео Ловрич), 10. Юрица Пършир (59-Томислав Думлиян), 17. Юрица Бажич (41-Дино Капитанович - 78-Юрай Любич), 18. Микеле Жего (41-Роко Батурина)
Селекционер: Дарио Башич

Албена, Съдия: Драгомир Драганов
Жълти картони: Петър Микулич (2), Юрай Любич
Червени картони: Петър Микулич

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 12 май - непредвидени трудности изнервят Телците, Стрелците да очакват финансови постъпления САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 12 май - непредвидени трудности изнервят Телците, Стрелците да очакват финансови постъпления
ПЪРВО В ПИК TV: Борисов подпука ППДБ от Самоков: Абе, Денков, ти си с 20 човека в Брюксел, ние сме с 2000 тука, на кой поставяш условия? (ВИДЕО) ПЪРВО В ПИК TV: Борисов подпука ППДБ от Самоков: Абе, Денков, ти си с 20 човека в Брюксел, ние сме с 2000 тука, на кой поставяш условия? (ВИДЕО)