BG EN

Курц: Ситуацията в Македония е драматична

СВЕТЪТ ДНЕС

Курц: Ситуацията в Македония е драматична

6899
на 24.08.2015
Курц: Ситуацията в Македония е драматична
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Ситуацията в Македония е драматична, а страната е оставена сама да се справя с големия брой емигранти и затова ЕС трябва да й помогне. Това заяви Себастиян Курц, външен министър на Австрия, по време на посещението си в македонския град Гевгелия.

препоръчано

"Необходим е общ подход и не трябва по-нататък да се позволява в Македония да влизат нерегистрирани емигранти от Гърция. Европейският съюз най-накрая трябва да погледне и бежанския маршрут през Македония, а не само този в Италия", каза още Курц.

В същото време вътрешният министър на Македония Митко Чавков, който придружи австрийския дипломат, посочи, че само в събота в Гевгелия е имало наплив от 8000 бежанци, което представлява една трета от населението на града. Той допълни също, че с всеки изминал ден натискът на бежанците става все по-голям заради неконтролираното им влизане от Гърция. "От гледна точка на сигурността успяваме да ги защитим от организирани групи и криминални мрежи, които ги прихващат и нелегално ги превозват до Сърбия", каза Чавков.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за Деня на студентите: Стрелецът да внимава с щедростта, неочаквани пари за Водолея САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за Деня на студентите: Стрелецът да внимава с щедростта, неочаквани пари за Водолея
ПИК TV x
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО) Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ново
Днес: 39
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК