BG EN

Кустурица обвинен в злоупотреба с бюджетни средства

КУЛТУРА

Кустурица обвинен в злоупотреба с бюджетни средства

3880
на 01.03.2013
Кустурица обвинен в злоупотреба с бюджетни средства
Световноизвестният кинорежисьор Емир Кустурица напусна заеманите от него два държавни поста в знак на протест срещу многобройните претенции към него от страна на сръбските ревизори, съобщава РИА Новости. Кинотворецът беше директор на националния природен парк "Мокра гора" и президент на съюза по ски спорт. При проверка в парка неотдавна финансовите контрольори открили зроупотреби в изразходването на бюджетните средства и се обърнали към компетентните органи с молба да заведат срещу Кустурица дело за административни нарушения. Според изтекла в медиите информация режисьорът не давал на финансовите власти информация за сключените договори, не провеждал търгове за възлагане на определени услуги и не водел отчет за недвижимите имоти, зачислени на парка. Според ревизорите разходите за мобилни телефони, гориво и реклама също били завишени. Кустурица отрича всички обвинения срещу него. Той заяви, че занапред се отказва от държавна подкрепа за творческите си проекти. Повече няма да "иска и да приема" помощ за организацията на своя международен кинофестивал "Кустендорф" и оттегля от министерството на културата молбата за отделяне на средства за снимките на новия му филм "Любов и война", главната роля в който е поверена на Моника Белучи.
препоръчано
Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Гражданинът Радев напусна президентството - извика си малобройна агитка да го пази от медиите (СНИМКИ/ВИДЕО) ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Гражданинът Радев напусна президентството - извика си малобройна агитка да го пази от медиите (СНИМКИ/ВИДЕО)
ново
Днес: 124
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК