BG EN

КЪРВАВА БАНЯ В ИРАК! Терористи от "Ислямска държава“ убиха 27 войници

Близък изток

КЪРВАВА БАНЯ В ИРАК! Терористи от "Ислямска държава“ убиха 27 войници

21838
на 19.02.2018
КЪРВАВА БАНЯ В ИРАК! Терористи от Ислямска държава“ убиха 27 войници
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Терористи от близкоизточната радикална групировка „Ислямска държава“, облечени в униформи на иракски войници, са устроили засада северно от Багдад, при която са убили 27 членове на проправителствена милиция, доминирана от шиити.

препоръчано

Атаката е извършена в късните часове на неделя, в момент, в който милицията е провеждала операция, насочена срещу екстремисти и разбиването на терористични клетки, се пояснява в изявление.

Сблъсъците са продължили два часа, след което е установено, че са дадени 27 жертви от страна на милицията, става ясно още от разпространения текст турския вестник Daily Sabah, информира "Фокус".

Отговорност за нападението поеха джихадистите от "Ислямска държава“ със съобщение, публикувано в пропагандната агенция Amaq.

Местни полицейски източници твърдят, че екстремистите са екзекутирали 20 от бойците, заловени в засадата, отбелязват от редакцията.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
Виктор Димчев пред ПИК TV: Кампанията е тиха, защото всички гледат към сглобка след изборите (ВИДЕО) Виктор Димчев пред ПИК TV: Кампанията е тиха, защото всички гледат към сглобка след изборите (ВИДЕО)
ново
Днес: 4
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК