ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
"Ниска е лавинната опасност в планините и тя може да бъде предизвикана само при особени ситуации", каза Методи Тодоров, директор на Планинската спасителна служба към Българския червен кръст, пише агенция "Фокус".
Той уточни, че там, където ски пистите са обработени и маркирани, лавинна опасност не съществува. Лавинна опасност има в подветрените части на склоновете и улеите.
Методи Тодоров подчерта, че особено опасни са така наречените „снежни дъски“, образувани извън пистите от предишни снежни пластове и допълнителни нови снегонавявания.
Преди излизане в планината директорът на ПСС препоръча предварителна подготовка: избор на лична екипировка, ските да бъдат с добре подготвени кантове и правилно регулиране на автоматите.


