BG EN

Лавров: Япония е единствената държава, която оспорва резултатите от Втората световна война

СВЕТЪТ ДНЕС

Лавров: Япония е единствената държава, която оспорва резултатите от Втората световна война

5559
на 20.05.2015
Лавров: Япония е единствената държава, която оспорва резултатите от Втората световна война
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Руският външен министър Сергей Лавров разкритикува остро Токио за териториалните претенции към остров Хокайдо, като заяви, че Япония е единствената държава, която оспорва резултатите от Втората световна война, пише агенция "Фокус", позовавайки се на The Japan Times

На въпрос дали има перспективи за разрешаване на спора между двете държави Лавров категорично подчерта, че Хокайдо е законно придобита от Москва земя в резултат от руската победа в последния световен конфликт. Външният министър на Русия коментира, че по правило Япония признава измененията, настъпили след кръвопролитния конфликт, но не и по отношение на владеенето на острова. Ето защо "можем да кажем, че Япония е единствената страна, която поставя под въпрос резултатите от Втората световна война, никой друг не го прави", заяви Лавров. 

На свой ред властите в Токио твърдят, че Съветският съюз е окупирал незаконно остров Хокайдо след 15 август 1945 г., когато страната вече е анонсирала капитулацията си.

препоръчано
Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
Шефът на Галъп Петко Петков пред ПИК TV: Само трипартийна коалиция ще може да излъчи правителство (ВИДЕО) Шефът на "Галъп" Петко Петков пред ПИК TV: Само трипартийна коалиция ще може да излъчи правителство (ВИДЕО)
ново
Днес: 125
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК