BG EN

Лазар Лазаров: Няма да има намаление на социалните плащания догодина

Икономика

Лазар Лазаров: Няма да има намаление на социалните плащания догодина

10817
на 04.11.2022
Лазар Лазаров: Няма да има намаление на социалните плащания догодина
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

„Не се допускат и няма да има намаляване на плащания от държавния бюджет и от бюджета на Държавното обществено осигуряване (ДОО) през следващата година“. Това заяви вицепремиерът и министър на труда и социалната политика Лазар Лазаров по време на днешния парламентарен блицконтрол. Той отговори на въпрос на депутат от парламентарната група на „Продължаваме Промяната“ Искрен Арабаджиев относно внесения от служебното правителство т.нар. удължителен закон за продължаване действието на държавния бюджет, бюджета на ДОО и този на Националната здравноосигурителна каса (НЗОК).

препоръчано

„В областта на пенсиите предприетите през годината различни мероприятия за определяне на техния размер ще бъдат гарантирани и ще може да продължи тяхното изплащане и през 2023 г. до приемането на съответния бюджет за същата година“, обясни Лазаров.

Той коментира, че законът за държавния бюджет за съответната година представлява финансово изражение на политиките, които дадено правителство провежда през съответната година. В този контекст служебното правителство няма хоризонт от една година пред себе си, за да може да провежда политики, посочи вицепремиерът.

Що се отнася до внесения законопроект за удължаване на разпоредби от Закона за държавния бюджет, Закона за бюджета на ДОО и Закона за бюджета на НЗОК, смея да отбележа, че онова, което се предлага с него, е запазване на достигнатите равнища на всички социални плащания в рамките на следващата година към края на 2022 г., коментира също Лазаров.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Няма заседание! Викове, крясъци и липса на кворум в парламента - ППДБ и Възраждане“ провалиха дружно гледането на Изборния кодекс (ВИДЕО/ОБНОВЕНА) ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Няма заседание! Викове, крясъци и липса на кворум в парламента - ППДБ и "Възраждане“ провалиха дружно гледането на Изборния кодекс (ВИДЕО/ОБНОВЕНА)
ново
Днес: 70
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК